Kronika 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Kronika 2017/2018

 

...ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

4 września rozpoczął się  kolejny rok szkolny. Dyrektor szkoły mgr Jolanta Rękas powitała wszystkich zebranych i życzyła sukcesów w nowym roku. Szczególnie gorąco powitała pierwszoklasistów oraz dzieci rozpoczynające naukę w oddziale przedszkolnym. W tym roku w naszej szkole uczy się równiez klasa VII ponieważ staliśmy się ośmioklasową szkołą podstawową. Następnie uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. 

 

27 września odbyła się wycieczka w góry Pieprzowe i do Sandomierza, która była nagrodą dla najlepszej klasy w konkursie zbierania baterii, organizowanym przez LOP. Podczas wycieczki uczniowie oglądali piękne widoki i wędrowali po górach Pieprzowych. Mieli również okazję zrobienia zdjęć Wisły, które zostaną zgłoszone do konkursu fotograficznego Wiślane Pejzaże (zgłoszenia do konkursu  u p. Agnieszki Wit) organizowanego przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000. Następnie uczniowie udali się do Sandomierza gdzie spacerowali po wąwozach i po Starym Mieście.

 

Uczniowie klas I i III  byli w dniu 26.09.2017r. na wycieczce w piekarni w Trześni. Przewodnikiem po obiekcie był bardzo miły Pan kierownik Grzegorz Komada. Pokazał on uczniom wszystkie miejsca, gdzie wyrabia się chleb. Uczniowie widzieli sposób przygotowywania ciasta, wyrabianie go, potem formowanie bochenków. W życzliwy sposób pan kierownik odpowiadał na wszystkie pytania uczniów i nauczycieli. Każdy uczeń zrobił własnoręcznie dla siebie bułeczkę, którą po upieczeniu zabrał do domu. Niespodzianką było to, że poczęstowano nas drożdżówkami i ciasteczkami kruchymi z cukrem. Wszystkim smakowały wyśmienicie. Na zakończenie wycieczki uczniowie wręczyli Panu kierownikowi pisemne podziękowanie wraz z życzeniami dla wszystkich pracowników piekarni. Opuściliśmy piekarnię w doskonałych  humorach. 

ZOBACZ ZDJĘCIA


 

29 wrzesnia obchodziliśmy w naszej szkole  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu uczniowie klas I- III i ,,O” wysłuchali baśni pt. ,, Tomcio Paluszek” czytanej przez nauczycieli. Następnie wszyscy zasiedli przy wspólnych stolikach i wykonywali ilustrację do baśni. Prace dzieci zawisły na wystawce i wszyscy mogli je podziwiać.


4 października naszą szkołę odwiedzili członkowie grupy artystycznej ,,Sami swoi”. Zaprezentowali pokaz  pt. ,,Historia i kultura wsi polskiej.” Uczniowie wysłuchali legendy o kowalu Durstanie oraz opowieści o życiu w dawnej wsi polskiej. Obejrzeli różne sprzęty i narzędzia, którymi posługiwali się ludzie. Mogli też własnoręcznie wybić monetę i uczestniczyć  w konkursie skoków w workach.

ZOBACZ ZDJĘCIA


5 października uczniowie klas I i III udali się na wycieczkę do twórcy ludowego w Trześni Jana Puka. Zobaczyli warsztat stolarski i narzędzia przy pomocy których pan Jan tworzy swoje piękne rzeźby. Wysłuchali opowieści o życiu na wsi w dawnych czasach oraz wierszy, które pan Puk sam pisze.  Uczniowie podziwiali misternie wykonane z drewna sceny przedstawiające dawne prace polowe a także drewniane zabawki. Otrzymaliśmy w prezencie kilka interesujących książek o naszym regionie jak również zbiorek wierszy i rysunków.Wycieczka była niezwykle ciekawa, a wiadomości w czasie jej zdobyte na pewno przydadzą się dzieciom w dalszej nauce.

ZOBACZ ZDJĘCIA


10 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i opiekunem LOP przystąpili do programu z edukacji ekologicznej Klubu Gaja.W ramach tego programu uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji ,,Sadzimy drzewa'', która jest działaniem  na rzecz środowiska i ochrony klimatu. Każda klasa od 0 do VII sadziła młode drzewka, sosny i świerki wzdłuż boiska szkolnego. Ogółem posadziliśmy już 50 sadzonek. Otrzymaliśmy je od Nadleśnictwa Rozwadów z którym od lat współpracujemy. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym dniu uczniowie obejrzeli także prezentację nt. ,,Rola i znaczenie drzew w życiu człowieka'' 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA


11 października uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Pierwszoklasiści zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z jej regulaminem, a także z księgozbiorem bibliotecznym. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Wykonali też rysunki ,,Moja wizyta w bibliotece szkolnej”, które zawisły na bibliotecznej gazetce.


12 października odbyła sie druga edycja "Konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych". Konkurs został zorganizowany  w ramach działania  nowopowstałej organizacji SKME (Szkolne Koło Młodego Europejczyka) prowadzonej przez p. Agnieszkę Wit. W tym roku pytania dotyczyły głównie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Konkurs został przeprowadzony w języku angielskim co dla uczestników  z klas V- VII nie było żadnym problemem. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce Jakub Wit kl. VII

II miejsce Emilia Zioło kl. V

III miejsce Oliwia Walska kl. V

Gratulujemy i zachęcamy klasy młodsze do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbędzie się w marcu.

 

 


 

 

 

Poprawiony: niedziela, 22 października 2017 12:44