Tydzień Misia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

"... wczoraj, jutro, dziś

wszystkim jest potrzebny miś"

 

Oto motto, które przyświecało podczas pierwszych obchodów "Tygodnia Misia" w naszej szkole.

25 listopada w Światowy Dzień Misia odbył się apel, na którym ogłoszono rozpoczęcie tygodniowej akcji poświęconej misiom: tym z bajek, pluszowym i prawdziwym.

Uczniowie uzyskali informacje o niezwykłej roli misia w życiu dzieci. Przedstawiono tematykę i rodzaj zajęć poświęconą temu tematowi. Na dolnym korytarzu wykonano gazetkę pt."Mój przyjaciel Miś", na której można było znaleźć wiele ciekawych informacji o misiach i niedźwiedziach. Nauczyciele przybliżali uczniom wiedzę o prawdziwych misiach.

Dzieci w ramach konkursu wykonały piękne i ciekawe prace, które zdobiły korytarz. Ekspozycja prac i prezentowanych pluszowych misiów cieszyła się dużym powodzeniem.

Biblioteka szkolna zorganizowała wystawę książek i czasopism poświęconych misiom.

Dzieci oglądały filmy z przygodami różnych misiów, uczyły się piosenek i zabaw ruchowych.

Została też ogłoszona akcja zbiórki misiów, pluszaków, słodyczy i przyborów szkolnych dla dzieci z Domu Opieki w Mokrzyszowie. Wszystkie zebrane rzeczy zostały tam przekazane. Na zakończenie "Tygodnia Misia" zorganizowano wspólną zabawę, którą rozpoczęto głośnym czytaniem przygód Kubusia Puchatka. Następnie uczniowie prezentowali piosenki i bawili siew zabawę "Stary niedźwiedź". Ostatnim punktem były konkursy: kto szybciej zje miseczkę miodu oraz szukanie (z zawiązanymi oczami) wśród wielu smaków smaku miodu.

 

W dniach 28 XI - 6 XII 2010 r. po raz kolejny obchodziliśmy Tydzień Misia.

W pierwszym dniu obejrzeliśmy przedstawienie "Mój przyjaciel pluszowy miś". Wszyscy zapoznali się z historią pluszowego misia, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wspólnie bawili się w różne zabawy, uczyli się zabaw ruchowych.

Nastąpił też przydział zadań do wykonania dla wszystkich klas w ciągu tego tygodnia.

6 grudnia nastąpiło podsumowanie.

Uczniowie poszczególnych klas prezentowali jedną bajkę, której bohaterem był miś. Dzieci czytały wiadomości o swoim misiu, śpiewały piosenkę o misiu itp. Był więc miś Yogi, Colargol, Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington, Baloo i Gumisie.

Uczniowie rywalizowali też w różnych konkurencjach sprawnościowych, próbowali "misiowych przysmaków". Jury za każdą konkurencję przyznawało punkty. Wybierano też największą i najmniejszą maskotkę misia, a w każdej klasie urządzono "misiową wystawkę".

Na korytarzu zawisły klasowe plakaty z misiami, a także prace plastyczne uczniów.

Poprawiony: piątek, 16 sierpnia 2013 10:29