Owocowo-warzywne święto każdego dnia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

..OWOCOWO - WARZYWNE ŚWIĘTO KAŻDEGO DNIA - apel  z promocji zdrowia

CEL: Zachęcanie wszystkich do spożywania owoców i warzyw,oraz do zmiany nawyków żywieniowych.

Apel adresowany był do całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i oczywiście rodziców.

Na wstępie uczeń- członek zespołu promującego zdrowie przedstawił cel spotkania oraz zachęcił wszystkich do zmiany nawyków żywieniowych.

Uczniowie klas starszych zaprezentowali inscenizację ,, Bar pod kapustą" i ,, Bar pod burakiem". Interesująca treść przedstawiona z nutką humoru bawiła widzów. W dialogach była mowa o tym, jakimi cudownymi warzywami są buraki i kapusta. Ile potraw można z nich zrobić.  Widzowie obejrzeli także drugą inscenizację ,,O królu Łakomczuchu", który zmienił swoje nawyki żywieniowe, przedstawił  ,,Księgę zdrowego życia" i ogłosił owocowo- warzywne święto każdego dnia w swoim królestwie. Na zakończenie rodzice i uczniowie poczęstowani zostali świeżymi owocami i warzywami.

Idąc za przykładem króla Łakomczucha uczeń prowadzący ogłosił w naszej szkole  ,,Owocowo-warzywny tydzień". W ciągu całego tygodnia  uczniowie wraz z wychowawcami przyrządzali wspólnie sałatki owocowe i warzywne połączone z konsumpcją. Dzielili się informacjami o wartościach odżywczych owoców i warzyw oraz ich wpływie na zdrowie człowieka. Wykonali także gazetkę ścienną ,,Bar pod burakiem i kapustą", na której znalazły się różne przepisy na potrawy z tych warzyw.

Poprawiony: środa, 10 kwietnia 2013 18:47