Tydzień Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniach 21- 25 kwietnia 2008 r. obchodziliśmy Tydzień Ziemi. Powiązany został z zadaniami projektu ,,Podajmy sobie ręce". W każdym dniu tygodnia przydzielono  zadania  do wykonania, a uczniowie nosili ubrania w wyznaczonym kolorze. Przyznawano punkty za poszczególne konkurencje.

Poniedziałek- dzień biały

Nastąpiło podsumowanie konkursu literackiego dla klas IV- VI ,,Magiczne słowa kontra agresja". Zadaniem uczniów było napisanie wiersza, baśni, legendy, opowiadania  związanych  z tym tematem.

Wtorek- dzień zielony

Odbył się konkurs ekologiczny.  Dzieci w dwóch grupach wiekowych odpowiadały na pytania związane z ochroną przyrody.W tym dniu sadziliśmy też kwiaty i krzewy wokół szkoły.

Środa - dzień żółty

Odwiedzili nas policjanci z Komendy Policji w Tarnobrzegu, którzy poruszali tematy związane z bezpieczeństwem, przemocą.

Czwartek- dzień czerwony

Uczniowie wykonywali plakaty o ochronie przyrody. Wszystkie zawisły na korytarzu szkolnym. Podsumowano konkurs na klasową gazetkę ,,Życie bez przemocy".

Piątek - dzień niebieski

Nastąpiło podsumowanie całotygodniowej pracy. Odbył się konkurs piosenki ,,Dobro w piosence".

Uczniowie indywidualnie i zespołowo prezentowali piosenki o przyjaźni, dobroci, koleżeństwie.

 

Po raz kolejny Tydzień Ziemi obchodziliśmy w kwietniu 2010 roku. Rozpoczęliśmy jego obchody od krótkiego apelu, w czasie którego przydzielono zadania dla wszystkich klas na cały tydzień. Każdy dzień tygodnia miał inne hasło przewodnie.

Piątek- Piękno świata przyrody"

W tym dniu przeprowadzony został konkurs plastyczny ,,Barwy przyrody". Z każdej klasy wybrane zostały trzy najciekawsze prace, które nagrodzono i umieszczono na wystawie.

Poniedziałek - Przyroda w sztuce

Dzieci oglądały filmy przyrodnicze. Odbył się też apel, w czasie którego każda klasa prezentowała piosenki i wiersze o tematyce ekologicznej i przyrodniczej.

Wtorek- Zakupy kształtują świat

Urządzono wystawkę produktów w opakowaniach wielokrotnego użycia. Odbyła się prezentacja toreb ekologicznych wykonanych samodzielnie lub zakupionych.

Środa - Co wiem o przyrodzie

W tym dniu nastąpiło podsumowanie całego tygodnia. Przyznano nagrody, dyplomy za prace plastyczne, recytację wierszy i śpiewanie piosenek. Chętni uczniowie pisali test ekologiczny . Klasy IV- VI  wzięły udział w rajdzie rowerowym zakończonym wspólnym ogniskiem

W ciągu całego tygodnia uczniowie odbywali wycieczki piesze do lasu, na łąkę, a także pracowali w swoich ogródkach sadząc kwiaty i krzewy.

Poprawiony: wtorek, 20 sierpnia 2013 14:24