Kronika 2011/2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Kronika 2011/2012

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

1 września po przeszło dwumiesięcznej przerwie w szkole zapanował gwar. Dzieci wypoczęte i pełne wrażeń zebrały się na korytarzu szkolnym aby uczestniczyć w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego2011/2012. Pani dyrektor mgr Jolanta Rękas powitała uczniów, nauczycieli i rodziców. Życzyła wszystkim uczniom osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce, a nauczycielom wielu sukcesów w pracy pedagogicznej.

Nowy rok szkolny rozpoczęło 65 uczniów i 15 nauczycieli.

W tym roku mgr Dariusz Filus przebywa na urlopie zdrowotnym i w związku z tym pracę w naszej szkole podjęło trzech nauczycieli:

mgr Kinga Roszuk- plastyka,

mgr Tomasz Rychel- wychowanie fizyczne,

mgr Wojciech Kawa- muzyka.

 

NAGRODY WÓJTA GMINY GORZYCE

 

7 września w Urzędzie Gminy w  Gorzycach odbyło się wręczenie nagród w konkursie ,, Moje wspomnienia z powodzi 2010 roku". Uczniowie: Dominika Pikus ( kl. VI), Dorota Pięta (kl.V), Paweł Stępień( kl.V) otrzymali nagrody z rąk wójta Mariana Grzegorzka. Warto wspomnieć, że byli jedynymi uczniami ze wszystkich szkół naszej gminy , którzy wzięli udział w konkursie. Pozostali uczestnicy to osoby dorosłe. Nagrody otrzymali też: Marcin Stępień i Rafał Podwojski, którzy są obecnie uczniami gimnazjum , ale swoje prace złożyli jeszcze jako uczniowie klasy VI

Wspomnienia naszych uczniów zostały zamieszczone w 4 numerze czasopisma,, Chata".

 

OTRZĘSINY KLASY IV

 

15 września odbyły się otrzęsiny klasy IV. Przebiegały one pod hasłem ,,Spotkanie z Afryką". Przygotowali je i prowadzili uczniowie klasy VI przebrani w tradycyjne afrykańskie stroje.                  Czwartoklasiści musieli wykonać szereg zadań, aby stać się członkami Plemienia Szkoły Podstawowej w Furmanach.  Musieli:

- wybudować oazę na pustyni,

-wypić po kubku mleka,

-wygrać wyścig wielbłądów,

-wykonać afrykańską piosenkę i plemienny taniec,

-zagonić nosorożce do zagrody.

Wszystkie konkurencje wykonywali z dużym zaangażowaniem i dzięki temu Wielki Czarownik pasował ich na pełnoprawnych starszych uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uczniowie klasy IV otrzymali od wychowawczyni mgr Zofii Świergul drobne upominki.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Po raz 18-ty w Polsce zorganizowana została akcja ,,Sprzątamy świat". Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: ,,Lasy to życie- chrońmy je".

W naszej szkole akcja przeprowadzona została 16 września. Tradycyjnie wszyscy uczniowie i nauczyciele wybrali się na sprzątanie okolic szkoły i wsi. Każda klasa miała przydzielony inny rewir do sprzątania. Zebranych worków ze śmieciami było dość dużo.

W związku z tą akcją LOP zorganizował konkurs plastyczny pt. ,,Drzewo". Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością a wykonane rysunki zostały nagrodzone i wywieszone na korytarzu szkolnym.  Wyróżniono prace: Otylii Łyczko (kl. II), Kingi Piotrowskiej (kl.II) i Huberta Rybickiego (kl.VI).

ZOBACZ ZDJĘCIA


ZAWODY SPORTOWE

We wrześniu reprezentacja uczniów naszej szkoły z klas IV- VI wzięła udział w gminnych zawodach lekkoatletycznych w Gorzycach. Byli to: Mikołaj Kaniszewski, Gabriela Marszałek, Aleksandra Łyczko, Aleksandra Gomułka, Adrian Garbacki, Konrad Węglarz, Dominika Pikus, Aleksandra Smogorzewska, Grzegorz Rękas, Dawid Gomułka. Uczniowie startowali w takich konkurencjach jak : bieg na 50 , 600 i 1000 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową.

Mikołaj Kaniszewski, Aleksandra Smogorzewska, Grzegorz Rękas i Dawid Gomułka zakwalifikowali się do zawodów powiatowych, które odbyły się 28 września w Nowej Dębie.

Dawid Gomułka i Grzegorz Rękas zajęli tam wysokie lokaty i wzięli udział w zawodach wojewódzkich rozegranych w Rzeszowie.

Cieszymy się, że nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę na wszystkich szczeblach zawodów sportowych.

 

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

W ramach Promocji Zdrowia w tym roku opracowany został projekt,, Jestem zdrowy, bo jem owoce i warzywa". W każdym miesiącu poznawać będziemy wybrany owoc lub warzywo.

20 września został zorganizowany apel poświęcony ziemniakom. Wszyscy z uwagą wysłuchali informacji o wartościach odżywczych ziemniaków oraz ich wykorzystaniu w życiu codziennym i w przemyśle.

Na korytarzu została zorganizowana wystawka,, Figurki z ziemniaków ".Podziwialiśmy ludziki, zwierzątka, pojazdy itd..

30 września odbył się ,,Turniej ziemniaczany". Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych:

-rzut ziemniakami do celu,

-zbieranie ziemniaków do kosza na czas,

-ziemniaczany slalom,

-przenoszenie ziemniaków na łyżce.

W ciągu kilku dni wrześniowych uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali różne potrawy z ziemniaków. Smażyli frytki, placki ziemniaczane, robili kopytka i sałatki.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PASOWANIE KLASY I NA UCZNIÓW

7 października odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych dzieci na uczniów. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni mgr Marzeny Sławek przygotowali na tę uroczystość wiersze, piosenki i tańce. Wykazali się też różnymi umiejętnościami. Otuchy swoim pociechom dodawali zaproszeni rodzice.  Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie.

Pani dyrektor Jolanta Rękas, kładąc na ramieniu każdego dziecka ołówek, uroczyście przyjęła go do grona uczniów naszej szkoły.                                                                                                 Dużą radość sprawiły dzieciom upominki przygotowane przez starszych kolegów i rodziców oraz słodki poczęstunek .

ZOBACZ ZDJĘCIA


ŚWIĘTO SZKOŁY

Z okazji Dnia Nauczyciela oraz rocznicy nadania naszej szkole imienia Stanisława Jachowicza  odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy IV przypomnieli nam sylwetkę naszego patrona. Przeprowadzony został też konkurs recytatorski  jego wierszy. Jury pod kierunkiem pani dyrektor przyznało :

I miejsce Dominice Pikus ( kl. VI)

II miejsce Mikołajowi Kaniszewskiemu (kl.IV)

III miejsce Aleksandrze Gomułce (kl.IV) i Pawłowi Stępniowi (kl.V).

W związku ze świętem szkoły odbył się także konkurs na wykonanie ilustracji do wierszy naszego patrona. Komisja konkursowa wybrała cztery najlepsze prace , a ich autorzy otrzymali nagrody ufundowane przez panią dyrektor.

I miejsce zajęła Gabriela Marszałek( kl.IV) za ilustracje do wiersza ,,Obchodź się łagodnie ze zwierzętami",

II miejsce Ewa Walczyna- ,,Ptaszek w gościnie",

III miejsce Aleksandra Łyczko- ,,Ptaszek w gościnie",

IV miejsce Klaudia Szewc- ,, Kukuryku".

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Konkurs ruchu drogowego

Już po raz kolejny reprezentacja uczniów z klas młodszych wzięła udział w Turnieju Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego, który odbył się w Tarnobrzegu. Ania Stępień, Wiktoria Skóra, Mikołaj Kaniszewski i Sławomir Wilk zajęli w nim II miejsce.

Gratulujemy naszym uczniom sukcesu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dni marchewki

Miesiąc październik poświęcony został marchewce. Już na początku miesiąca uczniowie klasy IV rozpoczęli przygotowania do przedstawienia o marchewce. Uczyli się piosenek, wykonywali rekwizyty do inscenizacji. Na korytarzu zawisło hasło miesiąca: ,,Każde dziecko wie, że marchewka zdrowa jest".

19 października odbył się apel. Uczniowie zapoznali się z wartościami odżywczymi marchewki, odgadywali owocowo- warzywne zagadki. Wszystkim podobała się marchewkowa inscenizacja.

26 października rozegrany został ,,Marchewkowy turniej" prowadzony przez szóstoklasistów. Chętni uczniowie z poszczególnych klas obierali marchewkę na czas, układali marchewkowe wyrazy, rozpoznawali warzywa z zamkniętymi oczami, zjadali marchewki i pili soki na czas.

Odbywały się też zajęcia kulinarne. Uczniowie przyrządzali marchewkowe soki, surówki z marchewki i jabłek. Rodzice ufundowali wszystkim marchewkowe soki ,,Kubuś".

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

5 listopada odbył się międzyklasowy konkurs wiedzy o naszym papieżu Janie Pawle II. Dwuosobowe drużyny z klas IV- VI odpowiadały na zadawane pytania. Za każdą dobrą odpowiedź otrzymywały punkt. Zwyciężyła drużyna z klasy VI w składzie : Dominika Pikus i Eliza Miller. Na drugim miejscu byli uczniowie z klasy IV- Mikołaj Kaniszewski i Aleksandra Gomułka, a na III Dorota Pięta i Konrad Węglarz z  klasy V.

 

Dzień Niepodległości

10 listopada odbył się uroczysty apel związany z rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem mgr B. Tutak przedstawili nam trudną drogę Polaków do wolności. Pieśni patriotyczne związane z tym okresem wprowadziły wszystkich w nastrój refleksji i zadumy nad losami naszych przodków, zarazem uświadomiły nam jak ważna jest wolność i niepodległość dla każdego człowieka.

 

Parodie reklam telewizyjnych

25 listopada samorząd uczniowski  przeprowadził konkurs na parodię znanych reklam telewizyjnych. Mogliśmy zobaczyć reklamę jogurtu, płynu do stylizacji włosów,czekolady, Netii i sklepu Biedronka. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor zwycięstwo przyznało klasie VI za reklamę Biedronki, ale pozostali uczniowie także świetnie się zaprezentowali. Szóstoklasiści otrzymali puchar przechodni.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Andrzejki

28 listopada zorganizowane zostały w naszej szkole tradycyjne Andrzejki. Na korytarzu zebrali się uczniowie wszystkich klas.  Dziewczynki przebrane za cyganki przypomniały nam dawne zwyczaje andrzejkowe, a następnie wszyscy wzięli udział we wróżbach. Nie było co prawda tradycyjnego lania wosku, ale za to jasna stała się nasza przyszłość dzięki wróżbom z butami, serduszkami, monetami itp.. Dowiedzieliśmy się co oznaczają poszczególne kolory i liczby. Zabawa była wspaniała .Rodzice przygotowali z tej okazji słodki poczęstunek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dni jabłek i winogron

W listopadzie w ramach promocji zdrowia mówiliśmy o wartościach odżywczych jabłek i winogron.Na korytarzu szkolnym zawisło hasło miesiąca :,,Zdrowie na talerzu" oraz wykonana została jabłkowo- winogronowa dekoracja.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja ,,Jabłko na drugie śniadanie" polegająca na tym ,że raz w tygodniu w środę uczniowie przynosili jabłka, które później wspólnie konsumowali na długiej przerwie. Fakt ten był odnotowywany, a klasa, która wzorowo wywiązała się z zadania otrzymała nagrodę. W ciągu całego miesiąca na lekcjach wychowawczych i zajęciach pozalekcyjnych uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali potrawy z jabłek lub winogron: sałatki, ciasta, koktajle, soki itp..

Konkurs recytatorski i piosenek o jesieni

5 grudnia śpiewająco pożegnaliśmy jesień W tym dniu bowiem odbył się konkurs piosenek o jesieni. Każda klasa prezentowała jedną wybraną przez siebie piosenkę. Popisy wokalne przerywane były recytacją prozy. Uczniowie z klas II- VI prezentowali nam fragmenty znanych baśni tj.: ,,Calineczka", ,,Kopciuszek", ,,Świniopas", ,,Królewna Śnieżka" i inne. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor przyznało nagrody w obu konkursach w dwóch kategoriach: klasy 0- III i IV- VI.

Konkurs ,,Mimozami jesień się zaczyna":

klasy 0-III- I miejsce klasa I

klasy IV-VI- I miejsce klasa IV.

Konkurs recytatorski,, Śladem dziecięcego głosu":

klasy 0- III-  I miejsce Krystian Idec,

klasy IV- VI- I miejsce Dominika Pikus( kl.VI),

II miejsce Aleksandra Gomułka(kl. IV),

III miejsce Mikołaj Kaniszewski(kl. IV).

Wszyscy laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Mikołajki

6 grudnia mimo braku śniegu odwiedził nas Święty Mikołaj. Wszyscy już od rana na niego czekali. Zanim jednak dzieci otrzymały prezenty musiały wykazać się różnymi umiejętnościami: odgadywały zagadki, śpiewały, tańczyły i odgrywały scenki w języku angielskim. Wreszcie nadszedł czas na prezenty. Po ich otrzymaniu pożegnaliśmy Mikołaja piosenką i zaprosiliśmy go za rok.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Wigilia szkolna

22 grudnia uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się na korytarzu szkolnym aby zasiąść przy wigilijnym stole. Rodzice przygotowali tradycyjne wigilijne potrawy. Zanim jednak przystąpiliśmy do ich spożywania oglądnęliśmy przedstawienie pt.,, Wigilijny wieczór". Przypomnieliśmy sobie dawne zwyczaje wigilijne, wysłuchaliśmy świątecznych piosenek i kolęd.

Następnie pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia i połamaliśmy się opłatkiem. Wreszcie zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy znane kolędy. Chętni uczniowie śpiewali też kolędy indywidualnie lub grupowo.

W związku ze świętami przeprowadzony został konkurs plastyczny na świąteczną kartkę.

W kategorii klas IV- VI :

I miejsce zajął Grzegorz Rękas (kl. VI),

II miejsce- Wiktoria Korczak (kl.IV),

III miejsce- Gabriela Marszałek (kl. IV).

Wśród klas 0- III przyznano:

I miejsce Annie Stępień (kl.III),

II miejsce Adamowi Tutakowi (kl. I),

III miejsce Ewie Walczynie ( kl.III).

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Zbiórka  PCK

W grudniu przeprowadzona została wśród mieszkańców naszej miejscowości zbiórka artykułów żywnościowych, chemicznych i zabawek. Wszystkie zebrane produkty przekazane zostały do Zarządu Powiatowego PCK w Tarnobrzegu, a następnie trafiły do rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Konkurs plastyczny  w Tarnobrzeskim Domu Kultury

 

Wiktoria Korczak uczennica klasy IV naszej szkoły zajęła III miejsce w X edycji  Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego ,,Projekt Kartki Bożonarodzeniowej" organizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury. GRATULUJEMY!

 

Sukces Dominiki

Dominika Pikus z klasy VI zakwalifikowała się do etapu rejonowego z konkursu języka polskiego, a następnie wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich w Rzeszowie i została ich finalistką.

 

Przedstawienie dla najmłodszych

17 stycznia dzieci z klas O- III wyjechały do Tarnobrzega na przedstawienie pt.,, W tajemniczej krainie krasnali". Dzięki aktorom mogły przenieść się do krainy, w której spotkały bohaterów popularnych bajek: smerfy, czarownice, króliki, krasnoludki i Mikołaja. Razem z nimi dzieci tańczyły, śpiewały a także wzięły udział w konkursach. Na pożegnanie wszyscy otrzymali w prezencie kolorowe balony.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Najlepsi uczniowie w I półroczu

Klasa I- Agnieszka Pikus, Szymon Dul, Jakub Wit, Edyta Wyparło

Klasa II- Monika Stępień, Mikołaj Górz

Klasa III- Anna Stępień

KLasa IV- Mikołaj Kaniszewski, Gabriela Marszałek, Aleksandra Gomułka

Klasa V - Paweł Stępień

Klasa VI- Dominika Pikus

 

,, Na bazarach świata"- akademia środowiskowa dla rodziców

25 stycznia odbyła się akademia środowiskowa dla rodziców pt.,, Na bazarach świata". Była ona półrocznym podsumowaniem projektu ,,Jestem zdrowy , bo jem owoce i warzywa", realizowanego w naszej szkole w ramach działań promujących zdrowie.

Tego dnia korytarz szkolny zamienił się w wielki, kolorowy bazar. Każda klasa przygotowała stragan, na którym znalazły się egzotyczne owoce. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne przedstawiając informacje o owocach, a także o krajach , w których one rosną. W ten sposób przenieśliśmy się do Hiszpanii, Francji, Włoszech, Stanów Zjednoczonych. Odwiedziliśmy Grecję, Hawaje i Brazylię. Zaproszeni rodzice podziwiali piękne dekoracje, kostiumy i tańce. Każda klasa zaprezentowała też własnoręcznie wykonaną książkę kucharską, w której zebrane są przepisy na dania, soki i ciasta z egzotycznych owoców. Książki zostały ocenione przez jury, a klasy otrzymały dyplomy.

I miejsce przyznano klasie II,

II miejsce zajęła klasa I ,

a III klasa IV.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Konkurs z języka angielskiego.

W dniach 13 lutego odbył się konkurs,, Master of spelling"(Mistrz pisowni angielskiego).                  Udział w konkursie wzieli:

-Klasa IV- Mikołaj Kaniszewski, Grzegorz Jędrzejowski, Weronika Czerepak.

-Klasa V- Paweł Stępień, Dorota Pięta,Krzysztof Walicki,

-Klasa VI- Dominika Pikus, Piotr Walicki, Michał Kołodziej.

W półfinale odpadli reprezentanci klasy V. Po dogrywce zwyciężyła klasa VI. Zwycięzcy zostali nagrodzeni ocenami celującymi z języka angielskiego.

 

Walentynkowy turniej talentów.

Z okazji 14 lutego odbył się w naszej szkole walentynkowy turniej talentów. Na początku prowadzący przedstawili nam historię walentynkowego święta, a następnie  chętni uczniowie z wszystkich klas prezentowali swoje różne talenty. Podziwialiśmy umiejetności taneczne, wokalne, muzyczne, sportowe i inne. Jurry musiało podjąć trudną decyzję aby nagrodzić najlepszych. Ale w końcu ogłoszono werdykt.

I miejsce zajęła Dominika Pikus z klasy VI,

II miejsce Paulina Gałan z klasy III

III miejsce Grzegorz Jędrzejowski z klasy IV.

Wyróżniono też Klaudię Szewc z klasy II.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Na zakończenie,, walentynkowi listonosze" wręczyli walentynkowe kartki.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Dni roślin strączkowych

Luty to kolejny miesiąc, w którym pracowaliśmy według projektu ,, Jestem zdrowy, bo jem owoce i warzywa". Tym razem poznawaliśmy wartości odżywcze roślin strączkowych( grochu, fasoli, bobu) . Hasło miesiąca brzmiało: ,, Groch i fasola to zdrowia podpora". Na korytarzu została zorganizowana wystawka nasion roślin strączkowych. Uczniowie prowadzili w klasach hodowlę fasoli w słoiczkach. Przeprowadzony został też konkurs plastyczny. Dzieci wykonywały swoje prace z nasion roślin strączkowych. Nagrody za najładniejsze otrzymali : Wiktoria Górz, Wiktoria Skóra, Olga Czerwińska, Justyna Czerwińska, Klaudia Szewc i klasa ,, 0".

Tak jak w ubiegłych miesiącach odbyły się też zajęcia kulinarne. Tym razem uczniowie z pomocą nauczycieli i rodziców przygotowywali: sałatki, zupę grochową i kotlety z grochu

ZOBACZ ZDJĘCIA

Konkurs pięknego czytania

Dnia 24 lutego odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem ,,Pięknie czytamy", zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Wystartowało w nim 22 uczestników z klas I- VI. Uczniowie czytali fragmenty książek nie znanych im wcześniej. Konkurs oceniało jury w dwóch kategoriach: klasy I- III  i IV- VI.

Wyniki:

KLASY I-III

I miejsce AGNIESZKA PIKUS -kl. I

II miejsce ANNA STĘPIEŃ-kl. III

III miejsce EDYTA WYPARŁO - kl. I

KLASY IV-VI

I miejsce DAWID GOMUŁKA -kl. VI

II miejsce WERONIKA CZEREPAK -kl. IV

III miejsce PIOTR WALICKI - kl. VI

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Powitanie wiosny

20 marca wreszcie powitaliśmy wiosnę. W tym dniu zorganizowany został turniej muzyczno- sportowy. Uczniowie pokonywali tor przeszkód z balonami, dmuchali piórka, skakali na skakankach. Układali też rymowanki o wiośnie i odgadywali zagadki. Każda klasa śpiewała przygotowaną przez siebie wiosenną piosenkę. Podziwialiśmy też  ,,Panie Wiosny" z każdej klasy.Trzeba przyznać,że prezentowały się wspaniale. Zabawa była udana,  a po takim powitaniu wiosna na pewno do nas zawita.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Promocja zdrowia

Marzec to miesiąc poświęcony warzywom białym: pietruszce, selerom i porom. ,,Przyszła pora na pietruszkę, selera i pora"- tak brzmiało hasło miesiąca.

W tematykę wprowadzili nas czwartoklasiści przedstawiając inscenizację wiersza ,,Na straganie" .Przybliżyli nam też wartości odżywcze tych warzyw. Na zakończenie wszyscy z apetytem zajadali kanapki z masłem i natką zielonej pietruszki przygotowane przez uczniów klas IV i V.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Konkurs piosenki angielskiej

W dniu 29 marca odbył się konkurs piosenki angielskiej i wierszy o wiośnie. Udział w nim wzięli chętni uczniowie z klas 0- VI.

Za piosenkę wykonaną po angielsku wyróżniono klasy: I  i  IV.

W konkursie recytatorskim wierszy o wiośnie przyznano:

I miejsce Dominice Pikus z klasy VI,

II miejsce Klaudii Szewc z klasy II,

a III Agnieszce Pikus z klasy I.

Wyróżniono też: Edytkę Wyparło z klasy I i Adriana Kobylarza z klasy 0.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Konkursy

4 IV w Tarnobrzeskim  Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród dla laureatów Wielkanocnego Konkursu Plastycznego. Uczennica klasy V Dorota Pięta zdobyła nagrodę w kategorii,, Projekt Kartki Wielkanocnej". Pracę , którą przygotowywała na lekcjach plastyki pod kierunkiem nauczycielki Kingii Roszuk wyróżniono ze względu na oryginalność i pomysłową technikę wykonania. Dorota otrzymała dyplom i nagrodę książkową.

 

8 maja w Szkole Podstawowej nr 11 w Tarnobrzegu odbył się VI Miejski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dominika Pikus z klasy VI zajęła I miejsce w kategorii klas IV- VI.

 

Uczennica klasy III Anna Stępień zajęła V miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym ,,Mistrz matematyki 2012'', który odbył się w Szkole Podstawowej w Sokolnikach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Błogosławiony papież Jan Paweł II

13 maja w miejscowym kościele nasi uczniowie przedstawili  program artystyczny poświęcony błogosławionemu papieżowi Janowi Pawłowi II. Na program składały się chronologicznie ułożone wspomnienia o nim, od narodzin, poprzez lata młodzieńcze, kapłaństwo, po działalność jako papieża Jana Pawła II. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni religijne. Całość poparta została prezentacją multimedialną. Okazją do wspomnień o naszym papieżu była pierwsza rocznica beatyfikacji, rocznica urodzin Karola Wojtyły oraz rocznica zamachu na życie Jana Pawła II. Uczniowie otrzymali podziękowania i gromkie brawa od księdza i mieszkańców  wsi.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Zielona szkoła - Krynica Górska

W dniach 21- 24 maja uczniowie klas III- VI przebywali na zielonej szkole w Krynicy Górskiej. Wraz z nimi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trześni.

Piękna pogoda sprzyjała pieszym wędrówkom oraz zwiedzaniu Krynicy i innych górskich miejscowości. Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Dzieci były w Nowym Sączu, w którym zwiedziły ratusz i zabytkowy rynek. Kolejką linową udały się na Jaworzynę Krynicką, a pieszo zdobyły Górę Parkową. Spacerowały po Parku Słotwińskiego, Popradzkim Parku Krajobrazowym i Wąwozie Homole. Atrakcją była wizyta w Ośrodku Pszczelarstwa. Odwiedzili też muzeum Nikifora, cerkwie w Słotwianach i Szczawniku. W ostatnim dniu odbyły przejażdżkę Pętlą Popradzką do Szczawnicy, gdzie znajduje się między innymi tor saneczkowy. Oprócz codziennych wypraw uczniowie mieli czas aby kupić pamiątki, degustować lecznicze wody w pijalni wód itp..Organizowane były też ogniska, dyskoteki, rozgrywki sportowe. Czas szybko minął, a uczniowie zadowoleni i opaleni wrócili do swoich domów i codziennych obowiązków. Jeszcze długo dzielili się swoimi wrażeniami z tego wyjazdu.

 

Dzień Dziecka

1 czerwca przy niezbyt sprzyjającej pogodzie obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym roku połączony został z obchodami Dnia Ziemi i realizacją projektu ,,Jestem zdrowy, bo jem owoce i warzywa". Na boisku szkolnym i na korytarzu rozegrane zostały konkurencje sportowe: rzuty do kosza, do kręgli, wyścigi w workach i z piłkami, odbijanie piłeczek pingpongowych itp.. Każda klasa prezentowała też informacje o wybranym parku narodowym. Dzięki temu można było dużo dowiedzieć się o roślinach i zwierzętach chronionych w naszym kraju. Najciekawiej zaprezentowała swój park klasa III.

W ramach projektu z promocji zdrowia uczniowie poszczególnych klas wraz z rodzicami przygotowywali, a później prezentowali wykonane kanapki. Musiały być one sporządzone z nowalijek, gdyż hasło na ten miesiąc brzmiało ,, Zdrowe nowalijki dla całej rodzinki". Własnoręcznie zrobione kanapki smakowały wyśmienicie. Na zakończenie obchodów Dnia Dziecka nauczyciele i rodzice przygotowali grilla. Pieczone kiełbaski wszystkim smakowały, a humory dopisywały.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Dzień Matki

Uczniowie  klas 0, I i II zaprosili swoje mamy na obchody ich święta. Na występy składały się piosenki, wiersze i tańce. Dzieci wręczyły mamom laurki i własnoręcznie wykonane prezenty. Mamy przygotowały słodki poczęstunek dla swoich pociech.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Podsumowanie projektu,, Dziękuję - nie palę"

W ciągu całego roku szkolnego w czasie lekcji wychowawczych i zajęć pozalekcyjnych realizowany był projekt ,,Dziękuję - nie palę" według scenariuszy opracowanych przez SANEPID w Tarnobrzegu. W czasie tych zajęć uczniowie zapoznawali się ze szkodliwym wpływem palenia papierosów na zdrowie człowieka.

W ramach podsumowania całorocznej pracy oglądaliśmy przedstawienie ,,Sąd nad papierosem" przygotowane przez klasy starsze pod kierunkiem mgr B. Kochowskiej. Uczestniczyliśmy w rozprawie sądowej, w której oskarżono ,, papierosa" o jego niekorzystny wpływ na organizm ludzki. Wręczono także nagrody w rodzinnym konkursie plastycznym na plakat o wyżej wymienionej tematyce. Wszystkie prace zostały wywieszone na korytarzu , a ich autorzy nagrodzeni.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wycieczka do Pacanowa

26 czerwca uczniowie klas 0 - III uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Pacanowa, w którym znajduje się Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Czekało tam na nas wiele atrakcji. W Pacanowie powitał nas sympatyczny  Koziołek Matołek, a potem założywszy czarodziejskie buty skrzatów rozpoczęliśmy wędrówkę po bajkowej krainie. Dostaliśmy się tam przez Mysią Norkę. Tuż za nią oglądaliśmy eksponaty z różnych bajek.Były więc stroje balowe, pantofelek Kopciuszka, korony, kapelusz Kota w Butach, a nawet ziarenko grochu. Podróżując zaczarowanym pociągiem znaleźliśmy się w kosmosie, we wnętrzu ziemi ,pod wodą, a także na różnych kontynentach. Bawiliśmy się też w Czarodziejskim Ogrodzie, rozwiązywaliśmy bajkowe zagadki i oglądaliśmy film o Koziołku Matołku. Po zwiedzeniu centrum bawiliśmy się na placu zabaw, podziwialiśmy piękny ogród. Spacerowaliśmy też po parku , w którym stały figurki różnych postaci z bajek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się na korytarzu szkolnym aby odebrać świadectwa, dyplomy i po raz ostatni spotkać się z uczniami klasy VI. Nasi absolwenci pożegnali nas ,, oskarowo" i wręczyli statuetki nauczycielom w następujących kategoriach:

ORGANIZATOR ŻYCIA SZKOLNEGO- mgr Jolanta Rękas

NAUCZYCIEL SPOD SZCZĘŚLIWEJ GWIAZDY- mgr Zofia Walska

NAUCZYCIEL EKOLOGICZNY - mgr Bożena Tutak

JĘZYKOWIEC ROKU- mgr Agnieszka Wit

SUPERMEN Z NASZYCH SNÓW - mgr Tomasz Rychel

STRAŻNICZKA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY-mgr Jolanta Rękas

PROPAGATOR PRZESZŁOŚCI- mgr Zofia Świergul

PROPAGATOR ZDROWIA I URODY - mgr Bronisława Kochowska

TALENT WSZECHSTRONNY- mgr inż. Jerzy Jóźwik

SUPER WYCHOWAWCA- mgr Krzysztof Maruszak

NAUCZYCIEL O ZŁOTYM SERCU- mgr Dorota Stępień

Następnie dyrektor szkoły wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy i nagrody książkowe.

Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas to:

Dominika Pikus- kl. VI - 5,87

Paweł Stępień- kl. V - 5,00

Mikołaj Kaniszewski- kl. IV - 5,60

Gabriela Marszałek- kl. IV - 5,50

Anna Stępień -kl. III

Monika Stępień - kl. II

Mikołaj Górz - kl. II

Edyta Wyparło, Gabriela Rutyna, Jakub Wit, Agnieszka Pikus, Szymon Dul- wszyscy z klasy I.l

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Poprawiony: piątek, 08 marca 2013 21:21