Kronika 2010/2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 65 uczniów i 13 nauczycieli uroczyście rozpoczęło nowy rok szkolny. Niestety w czasie tegorocznej powodzi budynek szkolny został zalany i wymaga remontu. Rozpocznie się on prawdopodobnie pod koniec września ,ale nie wiadomo ile potrwa. Do jego zakończenia zajęcia szkolne będą odbywały się na dwie zmiany w klasach na piętrze. Mamy nadzieję ,że szybko będziemy mogli uczyć się w swoich klasopracowniach.

W tym roku szkolnym wychowawstwo w poszczególnych klasach sprawują:

Klasa "0" - mgr Dorota Stępień

Klasa I - mgr Jolanta Tokarska

Klasa II - mgr Zofia Walska

Klasa III - mgr Marzena Sławek

Klasa IV - mgr inż. Jerzy Jóźwik

Klasa V - mgr Krzysztof Maruszak

Klasa VI - mgr Zofia Świergul

 

Wiele firm i osób i osób prywatnych pomaga nam w tych trudnych chwilach.

Jesteśmy wdzięczni im zarówno za pomoc za pomoc materialną jak i rzeczową. Dzieci otrzymały przybory szkolne, tornistry, stroje sportowe, czapki z szalikami i wiele innych rzeczy. Na konto rady rodziców wpływają środki finansowe, które na bieżącą wykorzystywane są na remont i zakup pomocy dydaktycznych.

 

Oto lista ofiarodawców

 • Związek Polaków w Niemczech- Oddział Berlin
 • Urząd Miasta w Sopocie
 • Zakład Oczyszczania Miasta w Sopocie
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie
 • Gimnazjum Miejskie im. Wł. Jagiełły w Leżajsku
 • Szkoła Podstawowa w Bielawach
 • Szkoła Podstawowa w Wojcieszycach
 • p. Wanda Dudko z Gdyni
 • Zespół Szkół w Czarnej
 • Parafia Rzymsko-Katolicka Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie
 • VII Liceum i Gimnazjum im. Dąbrówki w Poznaniu
 • p. Agnieszka Wnuk z Łopuszna
 • Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku
 • Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP z Gdyni ul. Poznańska 2
 • Firma Johnson
 • p. Teresa Lisowska z Białegostoku
 • p. Ewa Uściło z Góry Śląskiej
 • Zespół Szkół w Poświętnem
 • Fundacja Plastics Europe Polska z Warszawy
 • Wydawnictwo MAC EDUKACJA.
 • p. Ewa Kwietniewska z Kielc
 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr. 4 w Nisku
 • p. Teresa Kopeć
 • p. Lucyna Umpirowicz
 • p. Janina Brunka
 • Firma P U H "Meritum - Adam Kruk
 • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 29 w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Gdańsku
 • Polska Akcja Humanitarna
 • Firma Reklamowa "CAM MEDIA" z Warszawy
 • p. Elżbieta Szczypień z Warszawy
 • Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza z Warszawy
 • XV Liceum Ogólnokształcące z Gdańska

 

Dzień Chłopaka

30 września swoje święto obchodzą chłopcy. Z tej okazji dziewczynki z wszystkich klas przygotowują dla swoich kolegów drobne upominki, laurki itp. W klasie III chłopcy zostali poddani różnym próbom aby otrzymać tytuł Super Chłopaka. Rywalizowali ze sobą w konkurencjach sprawnościowych, tanecznych, wokalnych, wiedzowych. Najlepszy okazał się Mikołaj Kaniszewski. Na zakończenie chłopcy otrzymali słodycze i laurki z humorystycznymi wierszami o swoich imionach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Otrzęsiny klas IV

Dnia 16 września szeregowcy z klasy IV zostali uroczyście przyjęci w poczet starszych uczniów naszej szkoły. Kadeci z klasy VI pilnowali aby czwartoklasiści dobrze wywiązywali się z powierzonych im zadań. Komisja pod przewodnictwem p. dyrektor czuwała na przebiegiem uroczystości.

Uczniowie zostali poddani musztrze wojskowej, śpiewali wylosowane piosenki wojskowe, odgadywali tytułu filmów. Czekał też na nich tor przeszkód, poruszali się wykonanym przez siebie czołgiem, skakali ze spadochronami wykonanymi z parasolek, pokonywali z zawiązanymi oczami "pole malinowe" z balonów.

Po wykonaniu wszystkich zadań komisja wydała werdykt, że "szeregowcy" z klasy IV nadają się już na uczniów.

Na zakończenie czwartoklasiści i ich wychowawca mgr inż. Jerzy Jóźwik złożyli uroczystą przysięgę.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Dzień Nauczyciela

14 października z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel. Uczniowie złożyli swoim nauczycielom i wychowawcom życzenia oraz wręczyli kwiaty. Zadbali też o "porcję" humoru. Szóstoklasiści przedstawili jak może przebiegać lekcja w wymyślonej szkole. Wszyscy dobrze się bawili, ale przyznali ,że nie bardzo chcieliby uczyć się w takiej klasie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wycieczka do Przemyśla

22 października uczniowie klas II-VI udali się na wycieczkę autokarową do Przemyśla. Po przyjeździe na miejsce pierwsze kroki skierowali na rynek. Tam chwile odpoczęli przy pomniku wojaka Szwejka. Następnie udali się do Muzeum Dzwonów i Fajek. W Wieży Zegarowej podziwiali zgromadzone fajki wykonane z różnych materiałów i w różnych okresach. Oglądali też dzwony i poznali etapy ich powstawania. Z tarasu widokowego wieży podziwiali panoramę Przemyśla. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie położonego na wzgórzu Zamku Kazimierzowskiego i jego baszt. W jednej z nich urządzono scenę i odbywają się w niej przedstawienia teatralne. Z niej też rozciąga się przepiękny widok na całe miasto.

Po tak wyczerpującej wędrówce wszyscy udali się na obiad a potem odpoczywali na rynku przy fontannie. Po drodze zatrzymali się też w Bolestraszycach. Zwiedzali tam Arboretum czyli ogród botaniczny. Podziwiali piękne okazy drzew, krzewów i różnych roślin. W Muzeum Przyrodniczym zobaczyli rzadkie okazy motyli, ptaków, muszli itp. Duże wrażenie zrobiły na wszystkich roślinne labirynty, piękne stawy oraz pawie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Pasowanie na ucznia

26 października dzieci z klasy I uroczyście zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.  Zanim to nastąpiło musiały wykazać się wiedzą i różnymi umiejętnościami. Ich przewodnikiem był Plastuś- bohater lektury pierwszoklasistów. Po wykonaniu wszystkich zadań pani dyrektor Jolanta Rękas dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie a potem przedstawili nam krótką część artystyczną. Otrzymali prezenty od rodziców i kolegów z klasy II i III. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Przedstawienie dla najmłodszych

 

27 października uczniowie klasy III pojechali do Tarnobrzega na przedstawienie teatralne. Na scenie Domu Kultury oglądnęli spektakl "Wielki wyścig w Poziomkowym Lesie" przygotowany przez aktorów z Warszawy. Krasnoludki zamieszkujące las zapoznały dzieci ze znakami drogowymi i radziły jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Nauczyły dzieci piosenek ,które później wszyscy wspólnie śpiewali. Były też konkursy z nagrodami. Aktorzy otrzymali zasłużone brawa za swój występ.

Po zakończeniu przedstawienia uczniowie spacerowali po mieście. Oglądali fontanny ,a później wszyscy udali się na pizzę

ZOBACZ ZDJĘCIA

Konkurs recytatorski wierszy Stanisława Jachowicza

22 października minęła pierwsza rocznica nadania naszej szkole imienia Stanisława Jachowicza. W związku z tym odbył się konkurs recytatorski wierszy wierszy i bajek naszego patrona. Kilkunastu uczestników prezentowało przygotowane przez siebie utwory. Jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zajęła Agnieszka Pikus z klasy "0"

II miejsce przypadło Magdalenie Wyparło z klasy VI "A"

III Pawłowi Stępniowi z klasy IV

Otrzymali oni nagrody książkowe. Wyróżniono także Michała Ramusa z klasy VI i Dominikę Pikus z klasy V. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.


 

Rocznica Odzyskania Niepodległości

W związku z rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę 10 listopada odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy Vi zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany przez mgr Zofie Świergul. Wiersze b przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu dzieci klasy II i III. Wszyscy uczniowie mieli przypięte do boku biało-czerwone kotyliony.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dzień Wszystkich Świętych

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie odwiedzili mogiłę żołnierską w pobliskim lesie. Złożyli na niej kwiaty i zapalili znicze.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Tydzień Misia

W dniach 28 XI- 6 XII w naszej szkole obchodziliśmy "Tydzień Misia". W pierwszym dniu obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Mój przyjaciel pluszowy miś". Wszyscy zapoznali się z historią pluszowego misia, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wspólnie bawili się w różne zabawy, uczyli się zabaw ruchowych.

Nastąpił też przydział zadań do wykonania dla wszystkich klas w ciągu tego tygodnia. 6 grudnia nastąpiło podsumowanie. Uczniowie poszczególnych klas prezentowali jedną bajkę, której bohaterem był miś. Dzieci czytały wiadomości o swoim misiu, śpiewały piosenkę o nim itp. Był więc miś Yogi, Coralgol, Uszatek, Kubuś Puchatek, Gumisie, Padbington. Uczniowie rywalizowali też w różnych konkurencjach sprawnościowych, próbowali "misiowych przysmaków"

Jury za każdą konkurencję przyznawało punkty. Wybierano też największą i najmniejszą maskotkę misia, a w każdej klasie urządzono "misiową wystawkę"

Najwięcej punktów zdobyli uczniowie klasy V i oni otrzymali z rąk pani dyrektor puchar.

Na korytarzu zawisły klasowe plakaty z misiami ,a także prace plastyczne uczniów. "Misiową" rywalizację obserwował Mikołaj, który później wręczył wszystkim dzieciakom prezenty.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wigilia Szkolna

22 grudnia odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne uczniów, nauczycieli i rodziców. Gdy wszyscy zasiedli już przy odświętnie nakrytych stołach mogliśmy wreszcie oglądnąć jasełka i zaśpiewać tradycyjne kolędy.Następnie dyrektor szkoły mgr Jolanta Rękas złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Po połamaniu się opłatkiem nadszedł czas na spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw. Na zakończenie każda klasa zaprezentowała jedną kolędę, którą wszyscy wspólnie śpiewali.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Walentynki

Do obchodów Święta Zakochanych przygotowywaliśmy się już od początku lutego. Samorząd uczniowski ogłosił konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę walentynkową. Każdy uczeń mógł wysłać swoją  ,,walentynkę" przez walentynkową pocztę. Z każdej klasy została wybrana jedna para ; chłopiec i dziewczynka, która później wzięła udział w części  konkursowej na wybór najsympatyczniejszej pary naszej szkoły.  14 lutego wszyscy uczniowie ubrali się na czerwono. Na początku prowadzące odczytały nam ciekawostki o Świętym Walentym oraz rady dla zakochanych. Następnie odbyła się część konkursowa. Każda konkurencja oceniana była przez jury pod przewodnictwem pani dyrektor.              Pierwsza konkurencja to seria pytań dotyczących upodobań, zainteresowań swojego partnera lub partnerki. Następne zadania to :

- taniec dyskotekowy z balonem,

- makijaż partnerki,

- trzymanie partnerki na rękach na czas,

- romantyczne przeprosiny,

- konkurs znajomości postaci z bajek.

W czasie gdy jury podliczało punkty, listonosze z klasy VI wręczali walentynkowe kartki.                Wreszcie nastąpiło ogłoszenie wyników. Najwięcej punktów zdobyli Magdalena Wyparło i Michał Czech z klasy VI i im przypadł tytuł NAJSYMPATYCZNIEJSZEJ  PARY naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

W konkursie plastycznym na najładniejszą kartkę walentynkową przyznano:

I miejsce Aleksandrze Gomułce i Gabrieli  Marszałek (obie z klasy III),

II miejsce Weronice Dumie (kl. VI) i Dominice Pikus( kl. IV),

III miejsce Paulinie Gałan (kl. II) i Magdalenie Smogorzewskiej (kl. VI).

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie

24 lutego klasy młodsze wzięły udział w konkursie o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. We wszystkich tych klasach przeprowadzono lekcje dotyczące naszego wybitnego kompozytora. Uczniowie klasy II i III przygotowywali się do testu. W czasie eliminacji klasowych wyłonionych zostało 5 osób , które następnie zmierzyły się z testem pisemnym.   Najwięcej punktów zdobyli: Weronika Czerepak, Gabrysia Marszałek i Grzegorz Jędrzejowski ( wszyscy z klasy III)  i  zostali zwycięzcami naszego konkursu.   W czasie gdy oni zmagali się z testem ,pozostali uczniowie zgromadzili się na  sali gimnastycznej gdzie  pani Zofia Walska  przybliżyła postać Fryderyka Chopina dzieciom z klasy O i I.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Przedstawienie ,, Lisek Kiteczka"

10 marca przyjechali do nas aktorzy z Krakowa, którzy pokazali nam przedstawienie pt. ,,Lisek Kiteczka". Dzięki nim przenieśliśmy się do zaczarowanego lasu, w którym zwierzęta uczyły nas  zasad dobrego wychowania oraz jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci pomagały aktorom śpiewając piosenki i bawiąc się  wspólnie z nimi. Spektakl zakończył wspólny ,, śpiewający " pociąg, który ,, pędził " po korytarzu szkolnym.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Dni otwarte

21 marca uczniowie klasy VI wraz z wych. mgr Zofią Świergul udali się do Gimnazjum im. ks J. Twardowskiego w Sokolnikach , gdzie zorganizowano dni otwarte. Mieli możliwość obejrzenia budynku szkoły,  sal lekcyjnych oraz wzięli udział w zajęciach pokazowych z matematyki i biologii. Oglądnęli też występ kabaretowy pt. ,, O niesfornym Piotrusiu i znerwicowanym uczniu".

 

Powitanie wiosny

22 marca uroczyście obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali wiadomości i ciekawostki o wybranym przez siebie kraju europejskim. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Irlandii i Grecji.

Podziwialiśmy greckie boginie, irlandzkie krajobrazy, hiszpańskich torreadorów i kucharzy oraz muzyków z zespołu The Beatles. Uczestniczyliśmy w paryskim pokazie mody. Częstowaliśmy się przysmakami pochodzącymi z tych państw.

Atrakcją naszego apelu był występ pary tancerzy ze Szkoły Tańca "Samba" w Tarnobrzegu. Podziwialiśmy walca wiedeńskiego, walca angielskiego, sambę, cha-chę, paso doble i jive'a.

Pani dyrektor wręczyła także nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu znajomości wyrazów pochodzenia obcego. Najlepsi okazali się Marcin Dul z kl. VI i Dominika Pikus z kl. V.

Odwiedzili nas także goście: Duncan Wakefield z Wielkiej Brytanii i Paul Szymański z USA. Obaj panowie są nauczycielami w Szkole Języków Obcych WORD w Tarnobrzegu. Spotkali się z uczniami poszczególnych klas. Każdy miał okazję zadawać pytania w j. angielskim i porozmawiać na różne tematy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Promocja zdrowia

W marcu w ramach "Promocji zdrowia" uczestniczyliśmy w projekcie ,,Warzywa, owoce są na 5". Dla poszczególnych klas zostały przydzielone zadania do realizacji. Ogłoszony został konkurs na warzywno-owocowo-sokową dekorację klasy. Trzeba podkreślić, że wszyscy wykazali się dużą pomysłowością. Jury pod przewodnictwem p. dyrektor dokonało oceny poszczególnych klas. Wyróżniono klasopracownie klasy I, II, III oraz VI.

Na korytarzu i w klasach zawisły gazetki związane ze zdrowym odżywianiem się i wartościami odżywczymi warzyw, owoców i soków. Wykonano też okolicznościowe wystawki. Uczniowie klasy VI przygotowali ulotki dla rodziców zachęcające do zdrowego stylu życia. W wybranych klasach wychowawcy przeprowadzili lekcje wg przygotowanego przez firmę Tymbark konspektu "Wdrożenie do zdrowego trybu życia na podst. wyprawy do Krainy Pięciu Porcji z wykorzystaniem ćwiczeń w rozwijaniu aktywności twórczej". Zorganizowany został także "Dzień sałatki". Uczniowie przygotowywali i spożywali wykonane przez siebie sałatki owocowe, warzywne oraz smażyli naleśniki z owocowym nadzieniem.

Podsumowanie projektu nastąpiło 12 kwietnia. Wtedy do szkoły zaproszeni zostali rodzice, którzy obejrzeli przedstawienie pt. "Warzywa i owoce na 5" przygotowane przez uczniów klas II, III, V i VI. Wiersze, piosenki oraz inscenizacje zachęcały wszystkich do spożywania owoców, warzyw, soków oraz podkreślały ich duże znaczenie w odżywianiu się. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani świeżymi owocami i warzywami.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wielkanoc

20 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W przedstawieniu wzięli uczniowie klasy V. Scenariusz apelu obejmował zwyczaje i tradycje obchodów Świąt Wielkanocnych. Zebrani uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się z tradycyjnymi zabawami wielkanocnymi (turlanie jajek po desce, bitwa na jajka, śmigus - dyngus itp.) oraz z historią świątecznych symboli.

Przedstawienie zakończyło się złożeniem życzeń przez dyrektora szkoły oraz polaniem wszystkich wodą.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Konstytucja 3 Maja

4 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Scenariusz przedstawienia został oparty na fragmentach Konstytucji 3 Maja, popularnych pieśniach patriotycznych i wierszach poświęconych temu ważnemu dla Polaków wydarzeniu. W uroczysty nastrój wprowadził nas polonez zatańczony przez uczniów klas II - VI. Tak przygotowana uroczystość uświadomiła wszystkim jak ważny jest dzień 3 Maja 1791 roku dla wszystkich Polaków. Pozwolił uczniom lepiej zrozumieć okoliczności i główne postanowienia Konstytucji Narodowej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Pokaz walk rycerskich

6 maja odwiedzili nas rycerze z grupy artystycznej "Rekonstrukto" z Zakrzewa.

Przygotowali dla nas wspaniałą żywą lekcję historii. Bardzo ciekawie opowiadali o zwyczajach i turniejach rycerskich. Pokazywali broń jaką posługiwali się rycerze w czasie walki. Każdy mógł jej dotknąć i spróbować swoich sił w walce na miecze. Niektórzy z uczniów zostali pasowani na rycerzy lub zakuci w dyby.

Na pewno to spotkanie długo pozostanie w pamięci dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Święto Polskiej Niezapominajki

W dniach 16 - 20 maja obchodziliśmy w naszej szkole Święto Polskiej Niezapominajki. Każdy dzień poświęcony został innemu zagadnieniu.

 • Dzień zdrowej żywności

Uczniowie wykonywali wiosenne kanapki. Rozmawiali o zdrowej żywności. Odbyła się wycieczka autokarowa do gospodarstwa ekologicznego w Leszczkowie koło Opatowa.

Jest to gospodarstwo demonstracyjne p. Krzysztofa Bednarza.  Zajmuje się on wraz z żoną uprawą roślin ekologicznych tj. szczaw. pory, cebula, zioła. Prowadzi je już 10 lat. Otrzymują liczne nagrody i wyróżnienia na szczeblu powiatu, województwa i kraju. Pan Bednarz zajmuje się również hodowlą kucyków. Jego żona haftuje piękne obrazy i zajmuje się papieroplastyką.

Zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci. Dzieci zwiedziły gospodarstwo, oglądały slajdy, a później miło spędziły czas na placu zabaw. Z apetytem zajadały ciasto z owocami upieczone przez gospodynię. Upiekły też kiełbaski na ognisku.

W drodze powrotnej zatrzymali się w Opatowie. Spacerowali po rynku, zwiedzili podziemia i zjedli pyszne lody.

 • Konkurs plastyczny

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały dowolną techniką klasową "Niezapominajkową kartkę pamięci". Wszystkie prace zostały zawieszone na gazetce szkolnej.

 • "Był las, nie było nas"

To dzień poświęcony naszym lasom. Uczniowie oglądali filmy przyrodnicze i prezentację multimedialną związaną z polskimi lasami. Nauczyciele zwracali uwagę na przyrodnicze i gospodarcze znaczenie lasów oraz na konieczność ich ochrony. Obejrzeliśmy przedstawienie pt."Segregacja śmieci" przygotowane przez klasę I.

 • Podsumowanie obchodów

20 maja nastąpiło podsumowanie całotygodniowej pracy. Wszystkie klasy wraz z nauczycielami udały się do pobliskiego lasu. Tam czekał już na nas nadleśniczy pan Dariusz Tworek. Dzieci słuchały opowieści o pracy leśników i pracowników leśnych. Mówił o pracach, które wykonuje się wiosną i latem w lesie. Potem każda klasa prezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę ekologiczną lub przyrodniczą. Dzieci piekły też kiełbaski i ziemniaki.

W drodze powrotnej do szkoły zrywały polne kwiaty i układały z nich bukiety, które później miały wręczyć swoim mamom.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Wycieczka do Wisły

W dniach 23 - 27 maja uczniowie z klas II - VI przebywali na zielonej szkole w Wiśle. Program pobytu był bardzo interesujący.

Już pierwszego dnia uczniowie udali się do Parku Miniatur w Inwałdzie. Wszystkich zachwyciły miniatury najwspanialszych zabytków świata. Podziwiali Krzywą Wieżę, Wielki Mur Chiński, Big - Ben, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Statuę Wolności i wiele innych budowli.

Po ich zwiedzeniu udali się do Lunaparku, gdzie czekały różne atrakcje (Koło Młyńskie, Rwąca Rzeka, Rollercoaster).

W czasie pobytu w górach uczniowie zdobywali szczyt Stożek Mały, wyciągiem krzesełkowym wyjechali na Czantorię (995 m n.p.m.). Stamtąd podziwiali piękną panoramę gór. Mile spędzili czas w Muzeum Koronkarstwa. Udali się też do Chaty Kowulaka, gdzie dowiedzieli się interesujących rzeczy o tradycjach i zwyczajach Beskidu Śląskiego.

Jednak największe wrażenie zrobiła na nich wizyta w Muzeum Adama Małysza. Wszyscy z podziwem oglądali kolekcję medali, pucharów i nagród naszego wybitnego skoczka. W drodze powrotnej wstąpili jeszcze do Wadowic - rodzinnego miasta naszego papieża Jana Pawła II.

Wycieczka była bardzo udana. Dopisywała pogoda i świetne humory.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Nasze osiągnięcia

W marcu, kwietniu i maju nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach szkolnych zdobywając dyplomy i nagrody rzeczowe. Reprezentowali także szkołę na konkursach gminnych i powiatowych zajmując wysokie lokaty.

 • 15 III - Szkolny Konkurs Wiedzowy "1 z 10" - klasy IV - VI

I miejsce - Piotr Walicki (kl. V)

II miejsce - Marcin Dul (kl. VI)

III miejsce - Paweł Stępień (kl. IV)

 • 16 V - Szkolny Konkurs Matematyczny klas II - III

Zwycięzcy w poszczególnych klasach:

kl. II - Anna Stępień

kl. III - Adrian Garbacki

 • Szkolny Konkurs Matematyczny "Z matematyką za pan brat" - drużyny z klas IV - VI

I miejsce - Marcin Dul i Marcin Stępień (obaj z kl. VI)

 • 20 V - Szkolny Konkurs Ortograficzny "Piszemy bezbłędnie" klas II - III

Najlepsi w poszczególnych klasach:

kl. II - Anna Stępień

kl. III - Gabriela Marszałek

 • 18 V - Szkolny Konkurs Plastyczny "Wiosenny kwiatek" klas 0 - III

Wyróżnienia:

Ewa Kwietniewska, Wiktor Walczyna (kl. 0), Wiktoria Górz (kl. II), Aleksandra Łyczko (kl. III), Aleksandra Nabożna (kl. VI).

 • 29 V - Gminny Konkurs Matematyczny klas III

V miejsce w gminie - Mikołaj Kaniszewski i Adrian Garbacki

 • 30 III - Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

II miejsce drużyna w składzie:

Marcin Dul (kl. VI)

Marcin Stępień (kl. VI)

Paweł Stępień (kl. III)

 • 29 III - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Marcin Stępień - II miejsce: eliminacje gminne

VI miejsce: eliminacje powiatowe

Michał Ramus - II miejsce: eliminacje gminne

V miejsce: eliminacje powiatowe

 • 6 V - Miejski Konkurs Piosenki i Pieśni patriotycznej w Tarnobrzegu

I miejsce Dominika Pikus (kl. V)

 

Wycieczka do Bałtowa

Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi uczniowie z klas 0 - III przebywali na wycieczce w Bałtowie. Obfitowała ona w wiele atrakcji. Dzieci zwiedziły Park Jurajski, w którym widziały naturalnej wielkości modele dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych. Z dużym zaciekawieniem oglądały ekspozycję skamieniałości i minerałów. Dużą atrakcją była przejażdżka po terenie Zwierzyńca, gdzie można było zobaczyć zwierzęta żyjące na różnych kontynentach.

Po wspólnym ognisku i zjedzeniu kiełbasek przyszedł czas na zabawę. Na dzieci czekał plac zabaw oraz Park Rozrywki z licznymi atrakcjami (karuzele, pociągi, młyny itp.).

Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów w godzinach popołudniowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Kino

20 maja klasa VI wyjechała do Rzeszowa. Celem wycieczki było nowoczesne kino multimedialne. Uczniowie oglądali kolejną część filmu "Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach". Po filmie spacerowali po Rzeszowie, zjedli pizzę i lody. Potem udali się na teren lotniska, gdzie podziwiali różne modele samolotów.

 

Stypendia

2 czerwca w Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Sokolnikach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych najlepszym uczniom ze szkół naszej gminy, które ucierpiały w czasie zeszłorocznej powodzi. Stypendia, dyplomy i nagrody rzeczowe zostały ufundowane i wręczone przez prezydenta Gdańska p. Pawła Adamowicza.

Z naszej szkoły stypendium otrzymała uczennica klasy V Dominika Pikus, której średnia ocen wyniosła 5,6.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Konkurs "Kolorowe boiska"

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu "Kolorowe boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga". Organizatorem tego konkursu jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

Zadaniem szkoły było przygotowanie zespołowej pracy plastycznej przedstawiającej boisko sportowe. Wykonywali ją uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem mgr Bronisławy Kochowskiej.

Praca przedstawia makietę boiska. Zaprojektowano kolory i atrybuty Szkolnej Reprezentacji Sportowej (stroje zawodników, czapki i szaliki dla kibiców, sztandar drużyny itp.).

Praca została przesłana do siedziby firmy Task Force Consulling Sp. z.o.o. w Warszawie. Główną nagrodą jest wybudowanie lub zmodernizowanie boiska sportowego przy szkole.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Dzień Matki


Z okazji Dnia Matki uczniowie klas O, I i III spotkali się ze swoimi mamami. przedstawili krótką część artystyczną. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Wręczyli mamom laurki i upominki. mamy przygotowały w zamian dla swoich pociech słodki poczęstunek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Zakończenie roku szkolnego przez klasę VI

21 czerwca o godz. 11.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przez uczniów klasy VI. Licznie przybyli rodzice naszych szóstoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia flagi państwowej i odśpiewania hymnu. Ważnym elementem było ślubowanie uczniów klasy VI.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało w tej klasie 5 uczniów. Są to:

Marcin Dul - 5,4

Marcin Stępień - 5,4

Weronika Duma - 5,1

Michał Ramus - 5,1

Justyna Janeczko - 4,8

Dostali oni także dyplomy i nagrody książkowe. Marcin Dul i Marcin Stępień otrzymali również nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Gorzyce. Rodzicom uczniów na najwyższymi średnimi pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne.

Następnie szóstoklasiści przedstawili część artystyczną nawiązującą do wszystkich lat nauki w naszej szkole.

Uroczystość zakończył polonez w ich wykonaniu.

Uczniowie klasy VI osiągnęli bardzo dobry wynik w czasie pisania testów kompetencji. Uzyskali średnią punktów 28, co daje im najwyższą lokatę w gminie.

Gratulujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca klasy 0 - V naszej szkoły Mszą Świętą rozpoczęły uroczystość pożegnania roku szkolnego. Następnie dzieci, rodzice i nauczyciele po raz ostatni zebrali się na dolnym korytarzu szkoły.

Dokonano podsumowania osiągnięć uczniów w minionym roku szkolnym. Tradycyjnie uczniowie uzyskujący najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy. A byli to:

Dominika Pikus (kl. V) - 5,6

Paweł Stępień (kl. IV) - 5,1

Mikołaj Kaniszewski (kl. III)

Aleksandra Gomułka (kl. III)

Gabriela Marszałek (kl. III)

Grzegorz Jędrzejowski (kl. III)

Anna Stępień (kl. II)

Pawłowi Stępniowi wręczono dyplom za wzorową frekwencję.

Dominika Pikus, Dorota Stępień i Anna Stępień otrzymały nagrody książkowe za największą liczbę wypożyczonych i przeczytanych książek z naszej biblioteki.

Dominika Pikus otrzymała także nagrodę książkową ufundowaną przez Wójta Gminy Gorzyce za najwyższą średnią ocen w naszej szkole - 5,6.

Na zakończenie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa. Wszystkim życzymy udanych i słonecznych wakacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 20 marca 2012 21:05