Kronika 2009/ 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Kronika 2009/2010

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/ 2010


Nowy rok szkolny, a z nim nowe obowiązki, nowe wyzwania. Wakacje były piękne, ale niestety minęły bardzo szybko. Trudno jest wrócić do codziennych zmagań. 1 września znowu powitaliśmy mury naszej szkoły. Niektórzy po raz pierwszy. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia. Nowy rok szkolny rozpoczęło 68 uczniów i 13 nauczycieli. poprawne rozwiązania zadań wszyscy otrzymywali słodkie upominki. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy VI , drugie miejsce przypadło klasie V , a trzecie klasie IV. W nagrodę zwycięskie klasy otrzymały upominki rzeczowe ufundowane przez Panią dyrektor i PKO BP

Wycieczka do Tarnobrzega

17 września uczniowie klasy V wraz z wych. mgr Zofią Świergul udali się do Tarnobrzega. Odwiedzili Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Zwiedzili stałą wystawę ,, Z dziejów miasta”. Szczególną uwagę zwrócili na pamiątki związane z patronem naszej szkoły Stanisławem Jachowiczem. Oglądali też wystawę poświęconą rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Mogli zobaczyć wyposażenie dawnych klas oraz zdjęcia i pamiątki związane ze szkołą. Następnie udali się do dzikowskiego zamku. Zwiedzili wyremontowane podziemia oraz wystawy związane z dziejami zamku i rodem Tarnowskich, a także z życiem Stanisława Piętaka, pisarz ziemi tarnobrzeskiej.

Apel upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny światowej

W tym roku obchodzimy 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej. 16 września w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli uczniowie klas 0 -VI. Wiersze i piosenki patriotyczne wzbogacone prezentacją multimedialną przypomniały wszystkim to ważne wydarzenie w dziejach naszego narodu.

Zobacz zdjęcia

 

Otrzęsiny klasy IV

25 września odbyły się otrzęsiny klasy IV przygotowane przez samorząd uczniowski. Na początku czwartoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące znajomości naszej szkoły. Później były konkurencje niespodzianki np. mierzenie zapałkami szerokości korytarza, picie mleka bez użycia rąk, dmuchanie mąki itp.. Odbył się też pokaz mody w wykonaniu uczniów klasy IV. Następnie złożyli oni przyrzeczenie i oficjalnie zostali przyjęci do grona starszych uczniów naszej szkoły.

Zobacz zdjęcia

 

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci rozpoczynających naukę w klasie I. 29 września taka uroczystość odbyła się w naszej szkole. Podczas części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem wych. Zofii Walskiej pierwszoklasiści przenieśli nas w czasy rycerzy i dam dworu. Potem nadszedł długo oczekiwany moment ślubowania. Następnie dyrektor szkoły Jolanta Rękas dokonała aktu pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i upominki od starszych kolegów. Potem czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zobacz zdjęcia

 

Piknik w lesie

Uczniowie klas I-III spędzili miłe chwile na pikniku w pobliskim lesie. Bawili się w różne zabawy, rozegrali konkurencje sportowe. Wyśmienicie smakowały upieczone kiełbaski. Był też czas na zbieranie grzybów.

 

Wycieczka do Radomyśla

Uczniowie klas IV i VI wybrali się na dwudniową wycieczkę rowerową do Radomyśla nad Sanem. Popołudnie i noc spędzili w Domu Rekolekcyjnym. Wieczorem odbyło się ognisko. Na drugi dzień byli w stadninie koni w Żabnie .Odważni mogli pojeździć na koniach lub kucykach. W wycieczce uczestniczyli też uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trześni.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Nadanie szkole imienia

Dzień 22 października był wyjątkowy dla całej społeczności uczniowskiej. Tego dnia nasza szkoła oficjalnie otrzymała imię Stanisława Jachowicza. Na tę uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości: Marian Grzegorzek- Wójt Gminy Gorzyce, Mirosław Kopyto- przewodniczący Rady Gminy Gorzyce, Dariusz Bukowski- radny powiatu tarnobrzeskiego, ks. Marian Kondysar- proboszcz parafii Trześń, ks. Jacek Paluch, Janina Zych- prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gorzycach, Adam Wójcik- dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, Barbara Surowiecka- kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach, Leszek Węgiel- kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach, Grażyna Walczyna- kierownik Środowiskowego Domu Kultury w Sokolnikach, Teresa Wilk- emerytowana dyrektor szkoły, Helena Ptak, Danuta Duma- emerytowane nauczycielki naszej szkoły, Janina Kuraś- dyrektor Banku Spółdzielczego w Gorzycach, Kazimiera Dziura- dyrektor Szkoły Podstawowej w Sokolnikach, Elżbieta Magryn- dyrektor Gimnazjum w Sokolnikach, Anna Sośniak- dyrektor Szkoły Podstawowej w Trześni, Wiesław Tworek- dyrektor Szkoły Podstawowej we Wrzawach, Leszek Surdy- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach, Janusz Gorczyca- wicedyrektor Gimnazjum w Gorzycach, Radni Gminy Gorzyce- Małgorzata Turek, Józef Turbiarz, Lucyna Matyka, Marian Cymerys, Halina Jaskuła, Andrzej Stasiak, Aleksander Bielecki, Stanisław Fietko, Anna Ramus, Ryszard Nowocień, Jan Duma- naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Furmanach, Rafał Kaniszewski- prezes Ludowego Zespołu Sportowego w Furmanach. Licznie przybyli także rodzice oraz mieszkańcy wsi. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji całej społeczności szkolnej. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele , rodzice, dziadkowie. Dalsza część uroczystości przebiegała w budynku szkoły. Na początku ks. proboszcz Marian Kondysar poświęcił tablicę pamiątkową, natomiast wójt Marian Grzegorzek i dyrektor Jolanta Rękas dokonali jej odsłonięcia. Delegacja uczniów złożyła pod nią kwiaty. Następnie przewodniczący Rady Gminy odczytał i wręczył pani dyrektor uchwałę o nadaniu imienia naszej szkole. Odczytano też list Kuratora Oświaty w Rzeszowie Jacka Wojtasa z okazji nadania imienia. Dyrektor Jolanta Rękas w swoim wystąpieniu przybliżyła wszystkim historię powstania szkoły. Podkreśliła bardzo duży wkład mieszkańców Furman w jej rozbudowę. Wyłożona została kronika szkoły, w której goście mogli złożyć swoje pamiątkowe wpisy. Po części oficjalnej zebrani oglądnęli część artystyczną w wykonaniu naszych uczniów. Składały się na nią : inscenizacje wierszy naszego patrona, piosenki oraz tańce. Wszyscy byli pod wrażeniem wspaniałego występu.

Zobacz zdjęcia

 

Pamiętamy o zmarłych

Listopad to miesiąc pamięci o wszystkich tych , którzy od nas odeszli. Pamiętamy też o żołnierzach, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Tradycyjnie już od wielu lat nasi uczniowie odwiedzają grób żołnierza znajdujący się w pobliskim lesie. Także i w tym roku tak było. Dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze na tej mogile. Uczniowie klas starszych odwiedzili też cmentarz parafialny, gdzie zapalili znicze na grobie Józefy Stępień, nauczycielki naszej szkoły, która zginęła w czasie II wojny światowej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Rocznica Odzyskania Niepodległości

Z okazji 91 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas V i VI przedstawili inscenizację pt. ,,Opowiedz mi dziadku”. Przybliżyli nam trudną i długą drogę Polaków do wolności. Uświadomiła nam wszystkim, że rozbiory i utrata państwowości nie załamały narodu polskiego, który przez 123 lata niewoli wiele razy podejmował próby wyzwolenia . W związku z tym ważnym świętem odbył się również konkurs piosenki legionowej. Każda klasa prezentowała jeden utwór. Jury przyznało I miejsce uczniom klasy III. II miejsce zajęli najmłodsi, czyli klasa ,,o”. Na III miejscu uplasowała się klasa I. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk pani dyrektor Jolanty Rękas.

 

 

Andrzejki

Dnia 19 listopada w naszej szkole było gwarno i wesoło. W klasach 0-III odbyły się zajęcia poświęcone starym ludowym zwyczajom andrzejkowym. Wróżenie połączono z zabawą taneczną. Największe emocje budziły wróżby przepowiadające przyszłość. Każdy był ciekawy co czekać go będzie w dalszym życiu. Skoczna muzyka zachęcała wszystkich do wesołej zabawy.

Zobacz zdjęcia

 

Koncert ,, Jedzie drogą, Mikołaj”

2 grudnia przybyli do nas niezwykli goście. Odwiedziły nas dzieci z zespołu ,,małe Primo”, który działa przy Domu Kultury w Sokolnikach. Mali artyści przedstawili program ,, Jedzie drogą, Mikołaj” . Składały się na niego piosenki śpiewane solo, ale też i przez cały zespół. Wprowadziły nas one w świąteczny nastrój. W zespole ,,małe Primo” śpiewa też Dominika Pikus- uczennica klasy IV naszej szkoły.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Spotkanie z Mikołajem

7 grudnia już od rana z niecierpliwością czekaliśmy na świętego Mikołaja, który co roku odwiedza naszą szkołę. Ale zanim do nas przybył , rozegrany został MikołajkowyTurniej Warcabowy.Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- III i IV- VI. W pierwszej grupie zwycięzcą został Paweł Stępień ( kl. III ). Na dalszych miejscach uplasowali się :Grzesiu Jędrzejowski ( kl. II ), Krzysiek Walicki ( kl. III ) i Ola Gomułka (kl.II ). Wśród uczniów klas starszych zwyciężyła Dominika Smogorzewska ( kl. VI ). Dalsze miejsca zajęli: Paweł Furman ( kl. VI ), Eryk Czerepak ( kl. IV ), Dawid Gomułka (kl. IV ), Marcin Stępień i Weronika Duma ( oboje z kl. V ). Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody. Potem spotkaliśmy się z Mikołajem. Każda klasa zaprezentowała piosenkę lub wiersz , aby otrzymać prezenty. Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze. Pożegnaliśmy Mikołaja zapraszając go na przyszły rok.

Zobacz zdjęcia

 

Koncert Majki Jeżowskiej

11 grudnia wyjechaliśmy do Sandomierza na koncert Majki Jeżowskiej. Wszyscy świetnie bawiliśmy się w rytm śpiewanych przez artystkę piosenek. Braliśmy udział w konkursach, w których nagrodami były plakaty, zdjęcia i płyty piosenkarki. Po koncercie mogliśmy zdobyć autografy Majki Jeżowskiej . Nasze panie : Zosia Świergul i Jola Tokarska otrzymały nagrody w konkursie tanecznym.

Zobacz zdjęcia

 

Wigilia

Wspólna wigilia uczniów, nauczycieli i rodziców ma już długą tradycję w naszej szkole. W tym roku najpierw oglądnęliśmy przedstawienie jasełkowe. Później dyrektor Jolanta Rękas złożyła wszystkim świąteczne życzenia . Po nich nadszedł czas na spożywanie wigilijnych potraw. Odbył się też konkurs znajomości kolęd. Zwyciężyła klasa III. Rozstrzygnięty również został konkurs na wykonanie świątecznego stroika. Nagrody otrzymały: Dominika Pikus ( kl. IV ), Weronika Duma ( kl. V ), Klaudia Piskur ( kl. IV ), Eliza Miller ( kl. IV ), Magda Smogorzewska( kl. V), Magda Wyparło (kl. V ).

 

 

„ Jeden z dziesięciu”

19 stycznia rozegrany został turniej wiedzowy dla klas IV- VI „ Jeden z dziesięciu”. Uczestniczyły w nim trzy osobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy. Byli to : Klasa IV- Dominika Pikus, Piotrek Walicki, Dawid Gomułka, Klasa V- Marcin Dul, Marcin Stępień, Michał Ramus, Klasa VI- Marcin Kalist, Maciek Piwnik, Paweł Furman. Uczniowie odpowiadali na pytania z różnych dziedzin wiedzy obejmujące materiał nauczania szkoły podstawowej. Po kilku rundach pytań do finału przeszło trzech zawodników, którzy wykazali się największą wiedzą. I miejsce zajął Michał Ramus z klasy V. Na II miejscu uplasował się Paweł Furman z klasy VI, a na III Dominika Pikus z klasy IV. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

 

Spotkanie z Babciami i z Dziadkami

26 stycznia uczniowie klas 0- III zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków. Okazją były obchodzone niedawno Dzień Babci i Dzień Dziadka. Goście wysłuchali wierszy, piosenek przygotowanych przez dzieci, a także podziwiali ich tańce. Obejrzeli także przedstawienie pt. „Calineczka”. Od swoich wnuków otrzymali życzenia i piękne laurki. Mamy przygotowały słodki poczęstunek. Podobne spotkania odbyły się też w klasach IV i VI. Turniej

 

 

,, Czar par “

Z okazji Walentynek i tradycyjnych ,, zapustów “ samorząd uczniowski zorganizował 11 lutego turniej ,,Czar par “. Widownia dopingowała sześciu parom z klas IV- VI. Jury złożone z nauczycieli i uczniów klasy VI oceniało ich rywalizację. Na uczestników turnieju czekały różne konkurencje: taniec z balonem na gazecie, rysowanie portretu swoich partnerów, robienie makijażu dziewczynkom, okręcanie chłopców papierem toaletowym, dobieranie butów i krawatów na dyskotekę i wiele innych. Odpowiadali też na pytania dotyczące znajomości swojej partnerki lub partnera. Bezkonkurencyjną okazała się para z klasy V - Weronika Duma i Michał Ramus. II miejsce zajęli Justyna Janeczko i Michał Czech- także z klasy V. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie nagrody.

Zobacz zdjęcia

 

Kulig

Tegoroczna zima zachęcała nas do wesołej zabawy. Uczniowie klas 0- IV wybrali się na kulig do Stadniny koni w Tarnobrzegu. Gdy już wszyscy usadowili się w dużych saniach ciągniętych przez konie, ruszyliśmy w podróż. Nasze sanie mknęły szybko po polnych i leśnych dróżkach. Po takiej jeździe znakomicie smakowały pieczone kiełbaski i gorąca herbata.

Zobacz zdjęcia

 

Przedstawienie "Czerwony kapturek"

Uczniowie klasy V pod kierunkiem mgr. B. Kochowskiej przygotowali przedstawienie pt"Czerwony kapturek". Do jego obejrzenia zaprosili dzieci z klas 0-II. Maluchy z zainteresowaniem śledziły wędrówkę dziewczynki do babci i jej spotkanie z groźnym wilkiem.Przedstawienie się wszystkim spodobało. Młodzi artyści otrzymali zasłużone brawa i obiecali  ,że niedługo będziemy mogli obejrzeć inną bajkę

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Konkursy międzyszkolne

W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych konkursach na szczeblu gminy i powiatu.

Drużyna z klasy V w składzie: Weronika Duma, Marcin Dul i Marcin Stępień uczestniczyli w Gminnym Turnieju Ruchu Drogowego, który odbył się w Gorzycach. Zajęli w nim II miejsce.

Michał Ramus (kl V), Weronika Węglarz (kl VI) i Marcin Kalist(kl. VI) reprezentowali naszą szkołę w gminnych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Michał Ramus zajął IV miejsce.

Również najmłodsi uczniowie z klas II i III już po raz kolejny uczestniczyli w Turnieju Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego "Bezpieczna droga do szkoły", który odbył się w Tarnobrzegu. Gabrysia Marszałek, Aleksandra Gomułka, Mikołaj Kaniszewski i Paweł Stępień otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe za zajęcie IV miejsca. Wszystkim gratulujemy.

 

Powitanie wiosny- Wiosna z gwiazdami

Powitanie wiosny w naszej szkole odbyło się 22 marca i przebiegło pod hasłem "Wiosna z gwiazdami". W tym roku przez kilka godzin uczniowie bawili się wspólnie. To wydarzenie poprzedziło wiele przygotowań. Każda klasa wykonała plakat przedstawiający sławne gwiazdy z Europy z różnych dziedzin: muzyki, sportu, nauki ,kosmosu, lektur itp. przebranie dla ufoludka, opaski na głowy.Wszyscy też nauczyli się piosenki- przerywnika "Leć rakieto", który później razem odśpiewali. Przeprowadzono szereg konkursów wiedzy na temat kosmosu. Zmagania poszczególnych klas były zacięte, a  jury przyznawało punkty za rozegrane konkurencje. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie klasy II i otrzymali puchar, który wręczyła im pani dyrektor. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć wystawę rakiet i pojazdów kosmicznych, które wykonywali uczniowie z różnych materiałów. Na gazetce zostały wywieszone rysunki uczestników konkursu plastycznego "Rakietą w kosmos". Naszą uroczystość przeprowadziliśmy w ramach dochodów Dnia Wiosny w Europie. Sprawozdanie z niej zamieściliśmy na stronie internetowej Spring day 2010.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Spotkanie wielkanocne 31 III

Zanim udaliśmy się na ferie świąteczne w szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas starszych przedstawili nam tradycje i zwyczaje wielkanocne z różnych regionów Polski. Były pisanki, palmy, zajączek wielkanocny a nawet dyngusiarze.

Na zakończenie pani dyrektor i przewodnicząca samorządu uczniowskiego złożyły wszystkim świąteczne życzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Żałoba narodowa

Dzień 10 IV 2010 r. był jednym z najtragiczniejszych w dziejach naszego narodu. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęli prezydent RP Lech Kaczyński z żoną Marią Kaczyńską oraz wielu polityków, posłów, członków rządu, dowódców wojskowych.

Razem 96 osób, które leciały na obchody 70 rocznicy mordu dokonanego na polskich oficerach w Katyniu.

W związku z tym wypadkiem ogłoszono kilkudniową żałobę narodową. W poniedziałek o godzinie 8.00 odbył się krótki apel.

Odczytano listę ofiar wypadku i minutą ciszy udczono ich pamięć. Wykonana została też okolicznościowa gazetka.

 

Akcja "Zbieramy nakrętki"

W styczniowym numerze Tygodnika Nadwiślańskiego przeczytaliśmy artykuł o akcji zbierania nakrętek na pomoc chorym dzieciom. Nawiązaliśmy współpracę ze świetlicą Socjoterapeutyczną "Przystań" z Sandomierza, która zainicjowała zbiórkę plastykowych nakrętek dla chorego Tobiasza Lichosika z Sandomierza.

Uczniowie z zapałem przystąpili do tej akcji. Pojemniki na nakrętki ustawiono na korytarzu szkolnym oraz w pobliskich sklepach spożywczych. Bardzo szybko napełniły się zakrętkami. Zostały one przekazane do świetlicy w Sandomierzu.

Chociaż dla Tobiasza zabrano już odpowiednią ilość nakrętek to jednak akcja trwa nadal. Dzieci ciągle napełniają pojemniki. Mamy nadzieję, że zebrane nakrętki pomogą jeszcze innym chorym dzieciom.

 

Przedstawienie "Wielkie kłopoty małych wiewiórek"

19 kwietnia odwiedzili nas aktorzy z Krakowa. Pokazali nam przedstawienie "Wielkie kłopoty małych wiewiórek".

Akcja rozgrywała się w lesie, który był bardzo zanieczyszczony. Aktorzy w bardzo humorystyczny sposób pokazali nam jak zwierzęta poradziły sobie ze śmieciami. Pomagały im w tym dzieci z widowni, które zbierały śmieci oraz śpiewały i tańczyły

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Tydzień Ziemi

W dniach 22-28 kwietnia obchodziliśmy w szkole Tydzień Ziemi. Na każdy dzień przydzielono określone zadania do realizacji. Dzieci wykonywały prace plastyczne i oglądały filmy przyrodnicze, sadziły kwiaty w swoich ogródkach klasowych.

W środę nastąpiło podsumowanie całego tygodnia. Każda klasa prezentowała to co przygotowała w ciągu tych dni. Poszczególne konkurencje były oceniane przez jury.

Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki przyrodnicze. Prezentowali torby ekologiczne i produkty w ekologicznych opakowaniach.

Najwięcej punktów zdobyli uczniowie klasy VI. Otrzymali z rąk pani dyrektor dyplom i puchar.

Po zakończeniu lekcji odbył się rajd rowerowy po okolicy zakończony wspólnym ogniskiem w lesie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbył się uroczysty apel. Wiersze i piosenki patriotyczne związane z tym okresem uświadomiły nam jak ważne było to wydarzenie w dziejach naszego narodu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wycieczka do Tarnobrzega

6 maja chętni uczniowie z klas II, IV i VI odwiedzili Komendę Policji w Tarnobrzegu. Policjanci opowiadali im o swojej pracy. Dzieci zwiedziły budynek komendy, mogły zaglądać do różnych jego pomieszczeń, oglądać broń, kamizelki policyjne, areszt śledczy. Odbyły przejażdżkę policyjnym samochodem.

Następnie  udali się do budynku Państwowej Straży Pożarnej, gdzie zapoznały się z pracą strażaków. Szczególnie chłopcy z wypiekami na twarzy oglądali nowoczesny sprzęt gaśniczy i wozy strażackie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Konkurs Piosenki

Uczennica klasy VI Ewelina Podwojska wzięła udział w IV Miejskim Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Tarnobrzegu. Ewelina zajęła w nim I miejsce. To duży sukces tym bardziej, że w dwóch poprzednich latach zajmowała III miejsce. Gratulujemy sukcesu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wybory miss i mistera szkoły


12 maja samorząd szkolny zorganizował wybory Miss i Mistera naszej szkoły każdą klasę reprezentowały dwie osoby. Każda z nich prezentowała się w stroju galowym, szkolnym, sportowym i dyskotekowym. Jury oceniało strój i prezencję uczestników pokazu. Wśród uczniów klas III Miss szkoły została Paulina Gałan z klasy I. Tytuły wicemiss przypadły Aleksandrze Gomułce (kl II) i Ewie Walczynie (kl I).

W klasach IV- VI Miss szkoły została Justyna Janeczko (kl V) zaś Weronika Duma (kl V) i Ewelina Podwojska(kl. VI) otrzymały tytuł Wicemiss szkoły. Tytuł mistera szkoły przypadł Mikołajowi Kaniszewskiemu

ZOBACZ ZDJĘCIA


Wizyta w OSP w Furmanach

Dzieci z klas I i II 13 maja odwiedziły remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Furmanach. Pan Leszek Kantor, jeden ze strażaków ochotników opowiadał im o pracy strażaków. Dzieci oglądały sprzęt gaśniczy i odbyły przejażdżkę wozem strażackim po naszej wiosce.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

POWÓDŹ

 

Zielona Szkoła 31 V-11 VI- Sopot

31 maja 64 osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami udała się na "zieloną szkołę" do Sopotu.

Przebywali tam na zaproszenie prezydenta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego.  Zakwaterowani zostali w budynku internatu należącym do Zespołu Szkół nr. 3.

Gospodarze zapewnili dzieciom wiele atrakcji, aby choć na krótki czas zapomniały o tym co przeżyły w związku z powodzią. Oprócz wycieczek, zwiedzania ciekawych miejsc uczestniczyły w spotkaniach z psychologiem, pedagogiem, terapeutą oraz przedstawicielem miasta, posłami i innymi ciekawymi ludźmi.

Już drugiego dnia pobytu, z okazji Dnia Dziecka, odbył się turniej sportowy. W pięknej hali sportowej nasi uczniowie i uczniowie sopockiej szkoły rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach (rzut piłką do celu, skok w dal, rzut do kosza itp.). Wypadliśmy bardzo dobrze zdobywając dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.Turniej transmitowany był przez Telewizję Gdańską a prowadził go wielokrotny mistrz świata i mistrz Polski w kulturystyce sportowej pan Henryk Hryszkiewicz.

W ciągu tych kilku dni dobrze poznały Sopot i jego okolice. Na sopockim molo spotkały się z prezydentem miasta, a relację z tego spotkania można było oglądać na żywo w porannym wydaniu TVN.

Jeden dzień spędziły w Gdyni. Przebywały w Aquaparku, spacerowały Bulwarem Nadwiślańskim. Zwiedziły Dar Pomorza, ORP Błyskawicę. Oglądały też Sea Towers - największy i najbardziej reprezentacyjny budynek Gdyni, w którym znajdują się apartamenty mieszkalne oraz biura, lokale usługowe i gastronomiczne. Z tarasu widokowego oglądały panoramę miasta i morze.Zebrały muszelki i bursztyny na gdańskiej plaży. Każdy mógł spróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej.

W programie pobytu była też całodniowa wycieczka do Gdańska. Dzieci podziwiały najważniejsze zabytki (Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Gdański Żuraw, Bazylikę Mariacką, Katedrę Oliwską). Odwiedziły ZOO oraz siedzibę Radia Gdańsk. Oglądały pomieszczenia radiowe, zapoznały się z pracą dziennikarzy. Odebrały prezenty ufundowane przez różne instytucje.

W Sopocie złożyły wizytę w siedzibie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To właśnie ratownicy z tej jednostki pomagali ewakuować mieszkańców Furman w czasie powodzi. Uczniowie zapoznali się z ich pracą, oglądali sprzęt ratowniczy a dodatkową atrakcją była przejażdżka kładem.

Tuż przed wyjazdem do domu dzieci były jeszcze na sopockim hipodromie.Oglądały międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody.

Wycieczka szybko minęła, ale dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z morzem. Szkoda tylko, że odbyło się ono w takich okolicznościach.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego wyjazdu i uatrakcyjnili pobyt nad morzem.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Zakończenie roku szkolnego

 

25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2009/2010. W związku z majową i czerwcową powodzią nie było ono tak uroczyste i radosne. Zniszczony budynek szkoły jeszcze długo nie da nam zapomnieć o tym wydarzeniu.

Po mszy świętej wszyscy zebrali się na dolnym korytarzu. Pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy oraz nagrody książkowe najlepszym uczniom z każdej klasy. Na uroczystość gościł kierownik Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnobrzegu pan Jerzy Utnik. Wręczył on specjalne nagrody książkowe uczennicom, Klaudii Kaniszewskiej z klasy VI i Dominice Pikus z klasy IV za osiągnięcie celujących i bardzo dobrych wyników w nauce. Średnia ocen Klaudii to 5,82, a Dominiki 5,64. Obie dziewczynki otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez wójta naszej gminy.

Pożegnaliśmy też szóstoklasistów, którzy po raz ostatni przebywali z nami. Uczniowie przedstawili nam krótką część artystyczną, w której wspominali swój siedmioletni pobyt w szkole. Na pewno jeszcze długo będziemy ich wspominać, tym bardziej że byli klasą ambitną i osiągającą wysokie wyniki w nauce. Udowodnili to w czasie pisania testu kompetencji szóstoklasisty. Uzyskali średnią ocen 28,25 co dało im najlepszy wynik w gminie. Życzymy im sukcesów w nowych szkołach.

Po części oficjalnej uczniowie wszystkich klas spotkali się z wychowawcami, aby odebrać świadectwa.

Dzieci udały się na zasłużony dwumiesięczny odpoczynek. Na pewno część wakacji spędzą na koloniach i różnych wyjazdach, aby rodzice mogli spokojnie zająć się porządkowaniem domów.

W czasie wakacji remont czeka też szkołę. Mamy nadzieję, że we wrześniu wrócimy już do wyremontowanych sal lekcyjnych.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 


 

 

 

 

Poprawiony: sobota, 09 marca 2013 11:53