Dzień Wiosny w Europie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Po wodach Europy płyniemy w poszukiwaniu wiosny

W marcu przystąpiliśmy do europejskiej sieci szkół, które podejmują różne działania promujące własne państwo i szkołę. Wzięliśmy udział w obchodach Europejskiego Dnia Wiosny. Znaleźliśmy się w gronie 2581 szkół z różnych państw Europy , które podjęły się tego zadania.

 

23 marca przedstawiliśmy apel „Płyniemy do wiosny”. Uczniowie poszczególnych klas pod kierunkiem swojego ,,wilka morskiego” wykonywali różne zadania konkursowe, śpiewali piosenki o morzu, zdobywali patent ,, majtka pokładowego”, płynęli po mapie Europy na swoich papierowych łódeczkach. Podróż rozpoczęli w Furmanach, Wisłą dopłynęli do Gdańska a stamtąd do Pireusu - portu w Grecji. Po drodze napotykali na różne przeszkody. Czekały na nich zadania konkursowe, zabawy muzyczne, zagadki. Uczyli się zabaw ruchowych w języku angielskim i niemieckim, tańczyli grecką zorbę i hiszpańskie flamenco. Odśpiewali po francusku kanon ,, Panie Janie”. Na zakończenie w rytm melodii włoskiej pociągiem powrócili do klas.

 

Opis działań wraz ze zdjęciami umieściliśmy na stronie internetowej www.springday 2009.net . Otrzymaliśmy za nie certyfikat.

Poprawiony: poniedziałek, 26 kwietnia 2010 17:42